Ücretsiz ve kullanımı kolay kısa URL servisleri

Ücretsiz ve kullanımı kolay kısa URL servisleri

Ücretsiz ve kullanımı kolay kısa URL servisleri
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Ücretsiz ve kullanımı kolay kısa URL servisleri

Googlenin Kısa URL servisini kapatması beklenmeyen bir davranıştı, eminimki birçok kişi ilgili servisi kullanıyordu , mesela bloggerde ücretsiz bir bloğunuz varsa resim linklerinin nekadar uzun olduğunu farketmişsinizdir bu linki herhangi bir yerde paylaşırken veya bir arkadaşınıza yollarken kısaltarak yollamak çok daha pratiktir , en basitinden linkin uzunluğu paylaşılan yerde çirkin bir görüntüye a vermez. Birçok ücretsiz kısa URL hizmeti olmasına rağmen malesefki çoğu ; içerdiği reklamlar , yönlendirme aksaklıkları veya kullandıkları javascriptler sebebi ile tarayıcılar tarafından güvensiz olarak nitelenmekte ve paylaşılan yerlerde silinmektedirler. Bu başlığı açtığım tarihten sonra yazıda paylaştığım bütün kısa URL servisleri kapanmış o nedenle linkleri yenilemek zorunda kaldım. Peki herhangi bir URL yi güvenli bir şekilde kısaltmak isteyenler için hangi seçenekler mevcuttur gelin isterseniz hep birlikte gözatalım.

Kısa URL servisleri

1. Pygmy.co

Açık kaynak kodlu URL kısaltma servisidir , üsttekinden farklı olarak eğer "Link Options" kısmına tıklarsak özelleştirilmiş kısa url seçeneği , linke şifre atama seçeneği ve dakika olarak geçerlilik süresini belirleyebileceğimiz bir seçeneğin yeraldığı kısım açılacaktır , oldukça kullanışlı görünüyor ayrıca üyelik içinde herhangi bir mecburiyet yok

2. Goo.su

Kullanımı oldukça kolay olan bu web sayfasında ilk boşluğa Uzun URL yi yazıp Cut Butonuna tıklamanız yeterli , hemen alt kısımda size Kısa URL yi verecektir, ayrıca birde Barkod kodu oluşturmaktadır.

Umarım kısa süreliğine görünüp sonra oratadan kaybolan diğer URL servisleri gibi Ömrü kısa olmaz çünkü oldukça stabil ve hızlı görünüyor.

3. kutt.it

An itibari ile Türkiyede yasaklı olduğunu duyduğum lakin emin olamadığım Açık kaynak kodlu bir URL kısaltıcıdır , eğer kullanıcı giriş yapıp ta URL kısaltma işlemini yaparsanız, Bağlantıları yönetebilir, URL ler için özel domain ayarlayabilir ve istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Ben deneme maksatlı Üye olmadan bir URL kısalttım - Burada Bu konuda göz atabileceğiniz diğer Kısa URL servislerinden bazıları aşağıdadır:

cutt.ly │ t2mio.com │ sniply.io │ t.ly │ bitly.com │ rebrandly.com

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar